Jazda na koni

winter a Terka

  • Jazdy na koni. Poskytujeme rekreačné jazdy pre začiatočníkov, v jazdiarni, vychádzky do prírody začiatočníci absolvujú vo western sedlách, ktoré sú bezpečnejšie, vďaka čomu môžu pohodlne vychutnať krásy prírody. Jazdy pre pokročilých jazdcov, tréningové hodiny,  pre zdokonaľovanie jazdeckej zručnosti, vychádzky. Jazdy sa vedú spôsobom prirodzeného jazdenia, prirodzenej komunikácie s koňom. Vychádzky ponúkame celoročne v závislosti od počasia. Jazda na koni je na vlastnú zodpovednosť, jazdci do 18 rokov musia mať ochrannú prilbu, ktorú bezplatne zapožičiavame. Všetky jazdy treba u nás objednať minimálne 1 deň vopred telefonicky, dohodnúť počet jazdcov, čas jazdy, na jazdu byť vhodne obutý a oblečený. Pri návšteve je potrebné aby sa jazdci aj návštevníci vo vlastnom záujme oboznámili so základnými pravidlami farmy a jazdy na koni, ktoré sú dostupné na viditeľnom mieste.
  • Ďalej ponúkame kurzy jazdenia pre začiatočníkov ktoré zahŕňajú starostlivosť o kone s intenzívnymi jazdeckými hodinami s akreditovaným učiteľom jazdy. Tréningové  a vyučovacie hodiny sú 45 min. Ostatné jazdy 60min.
  • Počas letných prázdnin prevádzkujeme navyše prázdniny v sedle pre deti a mládež, formou letného tábora.
  • Jazdy ako doplnkový program . Najmä školám a zájazdom je určená ponuka jazdy na koni ako skupine, ukážka jazdeckého výcviku koní, možnosť vychádzky do prírody na konskom chrbte, prehliadka ranča, stajní a chovných koní. Posedenie na terase, s možnosťou využitia ohniska. Prekrásny výlet do prírody.
  • Víkendové pobyty. Pre rodiny s deťmi ponúkame víkendové pobyty, počas ktorých sa môžete presvedčiť, že najkrajší pohľad na svet je z chrbta koňa pri jazdeckej turistike. Víkend začína ubytovaním v Gazdovskom dome chata rodinného typu s kompletným vybavením možnosť samostatnej prípravy stravy podľa vášho programu, vlastným večerným táborákom. V sobotu dopoludnia, po raňajkách, – prehliadka konskej stajne, jazdy na koni, možnosť pomáhať pri každodennej rančerskej práci. Po obede sa znovu povozíte na koníkoch. Večer si môžete opekať, alebo pripraviť kotlíkový guláš. V nedeľu dopoludnia výlet do prírody, cyklotrasy, lyžiarske vleky alebo kúpanie . S programom vám poradíme.
  • Putovanie v sedle. Pre tých, ktorí vedia jazdiť, sme pripravili jazdu v sedle po lesoch a dolinách Malej Fatry. Našimi najobľúbenejšími cieľmi výletov sú Hadviga, Brieštie, Vrícko, Čičmany, Kláštor pod Znievom, … Od jednoduchého putovania s voľným táborením v prírode a večerným posedením pri ohni na ranči, nocľahom v Gazdovskom dome. Spôsob trail ride sa osobne dohodne podľa Vašej náročnosti. Podmienkou je skupina min. 3 osoby, vlastný kôň nie je prekážkou, pokročilý jazdec.